r

Jak urządzić pokój pierwszoklasisty?

17 wrzesień 2012, dodał/a: Criss

Moje dziecko idzie w tym roku do 1 klasy, chcę żeby miało dobre warunki do nauki. Jak najlepiej przystosować pokój, aby mu to umożliwić?

Odpowiedzi:

2 wrzesień 2011, dodał/a: Bavi
1 września to dla wszystkich pierwszoklasistów i ich rodziców wyjątkowo istotna data, która przyniesie ze sobą wiele zmian. Odtąd, do głównego obowiązku jakim była dla Waszej pociechy zabawa dojdą inne, bardziej wymagające zadania. Pamiętajmy jak bardzo istotne jest stworzenie swoim dzieciom odpowiednich warunków do nauki i odpoczynku, tak by ułatwiały i mobilizowały a nie zniechęcały świeżo upieczonych uczniów do codziennej pracy. Każdy Pierwszoklasista powinien mieć w swoim pokoju biurko z regulowaną wysokością blatu, wygodne krzesło z regulowanym siedziskiem, jak również półki i regały na książki. Bardzo ważnym elementem jest zapewnienie dziecku dodatkowego oświetlenia m.in. w postaci lampy stojącej na biurku po lewej stronie dla dziecka praworęcznego , a po prawej dla leworęcznego. W zasięgu ręki mogą znajdować się zachęcające, kolorowe pomoce naukowe jak literki alfabetu czy liczydło. Nie zapominajmy jak bardzo ważna jest równowaga między nauką, relaksem i odpoczynkiem. Dlatego zadbajmy również o przyjazną, ciepłą atmosferę w otoczeniu ulubionych przedmiotów. Zapewnijmy swoim małym uczniom spokój i odpowiednią temperaturę w pokoju i nigdy nie zapominajmy o ciepłym słowie i wyrozumiałości. Łatwo jest zniechęcić gdy coś nie wychodzi, więc obserwujmy naszego ucznia jak się czuje i jak reaguje na nowe otoczenie i wyzwanie, pokazujmy mu zalety i wyzwania i zachęcajmy do ich podejmowania. Powodzenia!!!!


<< Poprzednie Następne >>
Lista pytań OdpowiedzDodaj
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Bavi.pl (2011)
Projekt i realizacja: MDAsystems.pl

Bavi.pl to sklep internetowy w którym znajdziesz wszystko dla nowoczesnych dzieci i rodziców. Unikalne, designerskie i ekologiczne meble dla dzieci, które dotąd były niedostępne w Polsce! Wyjątkowe akcesoria i meble dziecięce. Zajrzyj i sprawdź jak niesamowicie z Bavi.pl może wyglądać pokój dla dzieci!

Frazy które w szczególności odpowiadają naszej działalności to: łóżeczka, meble dziecięce, zabawki, pościel dziecięca, pokój dziecięcy, dziecko, rodzice, meble dla dzieci


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego